• Silniční veletrh Pardubice

• Žáci 2. a 3. ročníku oboru Strojník silničních strojů navštívili spou se svými učiteli Silniční veletrh v Pardubicích - výstavu strojů a mechanismů pro stavbu a údržbu pozemních komunikací. Můžete si také prohlédnout fotogalerii k této akci.

• Zahájení nového školního roku

• Dnes ráno byl projevem ředitele školy Ing. Františka Mihulky na slavnostním shromážděním všech žáků i učitelů školy zahájen nový školní rok 2019 - 2020.

Výuka podle rozvrhu hodin bude probíhat od čtvrtka 5. 9. 2019.

• Modernizace školního bufetu

• Prostoru školního bufetu byl v minulých dnech vybaven novým nábytkem. Jako jedni z prvních jej využili v průběhu zkoušek k odpočinku naši současní maturanti.

• Fotosoutěž ke 120. výročí založení školy

• Vedení školy při příležitosti 120. výročí založení školy vyhlašuje fotografickou soutěž s názvem

„I technika má své kouzlo“.

Parametry fotografie: poměr stran - 4:3;   velikost -  minimálně 1600 x 1200; formát - jpg

Fotografie zasílejte na adresu machackova.eva@sps-chrudim.cz, v názvu souboru s fotografií uveďte příjmení a třídu a místo pořízení fotografie (např. Novák Karel_ST1C_Dílny SPŠ Chrudim.jpg.                Do soutěže lze zaslat pouze vlastní fotografie! Předkolo soutěže bude ukončeno 30. dubna 2019. Soutěž bude vyhodnocena formou ankety na internetu. Vítěz soutěže získá finanční odměnu.

Ing. Eva Macháčková, Dr. Miroslava Jarešová

• Konzultační odpoledne pro rodiče + schůze Rady SRPŠ

• Konzultační odpoledne pro rodiče proběhne v pondělí 8. 4. 2018 od 15:30 do 17:00 hodin.

Jednání Rady SRPŠ bude zahájeno tentýž den v 15:30 hodin v přednáškovém sále školy (přízemí hlavní budovy). Rozmístění jednotlivých učitelů si můžete prohlédnout či vytisknout ZDE.

Všichni rodiče jsou srdečně zváni!

• Soutěž odborných dovedností žáků

• Ve dnech 12. a 13. března 2019 usořádala SPŠ Chrudim regionální kolo Souteže odborných dovedností žáků obru obráběč kovů. Vítězství si odnesl Vítězslav Obolecký ze třídy ZO3A z pořadatelské školy. Můžete si přečíst i další podrobnosti a prohlédnout fotogalerii.

• Matematická soutěž

• Žáci školy se zapojili do Matematické soutěže žáků SOŠ a SOU 2019. 26. února proběhlo školní kolo této soutěže. Úspěšným řešitelům a postupujícím do dalších kol blahopřejeme!

• Florbal - krajské kolo

• 24. ledna 2019 proběhlo krajské kolo ve florbalu žáků mladší věkové kategorie. Naše družstvo obsadilo 1. místo a postoupilo do celostátního finále. Pro další podrobnosti klikněte SEM.

• Ukončení 1. pololetí

• Klasifikace pro 1. pololetí bude uzavřena 28. 1. 2019 ve 12:00, pedagogická rada proběhne 29. 1. 2019.

Ve čtvrtek 31. 1. 2019 bude výuka ukončena ve 12:15 hodin a žákům budou vydány výpisy z vysvědčení za 1. pololetí.

V pátek 1. 2. a následně od 4. do 8. 2. 2019 jsou prázdniny, výuka ve druhém pololetí bude zahájena v pondělí  11. 2. 2019 podle rozvrhu lichého týdne.

• Školní florbalová liga

• Ve dnech 15. a  17. 1. 2019 proběhlo okresní a krajské kolo soutěže ve florbalu. Naši žáci obsadili 1. místo v okresním kole a postoupili do krajského kola, kde obsadili velmi pěkné 2. místo. Více si můžete přečíst ZDE.

• Olympiáda v českém jazyce

• Školní kolo olympiády v českém jazyce proběhlo na naší škole 14. prosince. Pořadí nejúspěšnějších účastníků si můžete prohlédnout ZDE.

• Bohemia Cup 2018

•  Na tradičním předvánočním fotbalovém turnaji vybojovalo družstvo naší školy velmi pěkné 3. místo. Více si můžete přečíst ZDE.

• Významné ocenění školy

• Naše škola opět velmi dobře uspěla v anketě "Škola doporučená zaměstnavateli" - nezávislém hodnocení škol zaměstnavateli Pardubického kraje. Po loňském druhém místě

obsadila  SPŠ Chrudim letos 3. místo!