• Soutěž odborných dovedností

• Žáci oboru Strojní mechanik - Zámečník Filip Kohout a Matěj Řehák obsadili 4. a 5. místo v regionální soutěži odborných dovedností žáků tohoto oboru v Hradci Králové. V soutěži družstev se umístili na velmi pěkném 2. místě. Zpestřením pro účastníky byla exkurze v místní vodní elektrárně "Hučák" na řece Labi.

K dosaženému umístění blahopřejeme!

• Jarní prázdniny

• V týdnu od 6. do 10. března 2023 jsou jarní prázdniny. Výuka bude opět pokračovat od pondělí 13. března 2023 podle rozvrhu pro lichý týden.

• Maturák ´23

• Za velmi zdařilý lze označit letošní maturitní ples, který letošní maturanti již tradičně uspořádali v historických prostorách chrudimského muzea. Drobné střípky z jak slavnostní, tak i neformální atmosféry plesu včetně pohledu do zákulisí přináší tato obsáhlá fotogalerie.

• Lyžařské kurzy

• I přes panující nepříznivé sněhové podmínky se v minulých dvou týdnech podařilo uskutečnit lyřařské kurzy pro žáky prvních ročníků. Po klinutí na tento odkaz si můžete prohlédnout fotogalerii z těchto kurzů.

• Konzultační odpoledne pro rodiče

• V úterý 15. 11. 2022 se v hlavní budově školy v Čáslasvské ulici od 15:30 do 17:00 hodin koná konzultační odpoledne pro rodiče. K dispozici Vám bude vedení školy a všichni učitelé, kteří Vás rádi informují o studiu Vaší dcery/Vašeho syna. Seznam místností, kde jednotlivé učitele najdete, bude všem rodičům odeslán příští týden přes zprávu Edupage a bude vyvěšen ve vestibulu školy.

Všichni rodiče jsou srdečně zváni.

• Ověření znalosti češtiny

• Žáci školy, kteří se v předchozích letech vzdělávali pouze v zahraničí, absolvují povinnou zkoušku z češtiny. Tato zkouška se koná dne 30. 11. 2022 od 8:00 hodin. Podrobný časový plán zkoušky bude zveřejněn v průběhu měsíce listopadu.

• Přírodovědný klokan

• Ve středu 12. října 2022 se naše škola zúčastnila mezinárodní soutěže Přírodovědný klokan. Soutěže zúčastnilo 113 žáků z vybraných tříd. Můžete si prohlédnout výsledkovou listinu. Úspěšným řešitelům blahopřejeme!

• MSV Brno

• Plánovaný a avizovaný zájezd na veletrh do Brna se pro naprostý nezájem ze strany žáků nekoná. Několika přihlášeným zájemcům se omlouváme.

• Silniční veletrh Doubravice

• Žáci druhého a třetího ročníku oboru mechanik silničních strojů navštívili tradiční "Silniční veletrh" v Pardubicích - Doubravicích. Za příznivého počasí měli možnost se zblízka seznámit s technikou, používanou dříve a nyní při údržbě silnic pardubickou pobočkou Správy a udržby silnic Pardubckého kraje. Můžete si z této akce prohlédnou několik fotografií.

• Maturitní vysvědčení

• Maturitní vysvědčení za podzimní termín (s výjimkou žáka třídy ST4B, který konal DT z matematiky - DT dosud nejsou opraveny) budou k vyzvednutí na studijním oddělení školy v pátek 9. 9. 2022 od 10:00 hodin. Nutné je osobní převzetí proti podpisu!

• Zahájení školního roku

• Letošní školní rok byl zahájen. Přejeme všem žákům žákům co nejlepší studijní výsledky, hodně zdraví a pohody v osobním životě!  Z úvodního shromáždění žáků i učitelů školy byla pořízena fotogalerie.

• Prázdniny 2022

• Vedení SPŠ Chrudim přeje všem žákům, jejich rodičům i zaměstnancům krásné prázdniny. V novém školním roce se těšíme se všemi na viděnou!

Školní rok bude pro žáky zahájen ve čtvrtek 1. 9. 2022 v 8:00 hodin před hlavní budovou školy v Čáslavské ulici.